Yaza Beyaz Yakışır

Yaza Beyaz YakışırModa dendiğinde biliyoruz ki bu kavram hızla değişip dönüşen bir kavram. Mevsime ve trende göre o sezonun modasının ne olacağı ya da ne olduğu belirlenir. İnsanlar da çoğunlukla modayı takip eder ve ona göre hareket ederler. Bazen moda olan, herhangi bir model ya da tarz iken bazen de yalnızca bir renk olabilir. İnsanlar, hızla değişen günümüz dünyasına ayak uydurabilmek için bütün bunlara hakim olmak ve bunun da ötesinde ayak uydurmak isterler. Moda sektörü de bunun için canla başla çalışır. Her mevsime uygun tarzı, rengi ya da kıyafet türünü belirler ve bunu insanlara duyururlar.

Bohem tarz, Fransız Devrimi sonrasında özellikle 1970’ler ve sonrasında modada kendine yer bulmuş bir tarzdır. Önceleri ekonomik sıkıntılar nedeniyle mecburi bir giyim tarzı olan bohem tarz, adını bu tarz giyime sahip olan bohem topluluklarından alır. Bohemler özgürlüklerine düşkün, tek bir yerde sabit durmayıp sürekli gezen topluluklardır. Önceleri bu farklılık sanatçılar ve aydın kesim tarafından benimsenmiş fakat kısa süre sonra bütün dünyaya yayılmıştır. Günümüzde ise en çok tercih edilen tarzlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar.

 

Bohem Tarz Eşsiz Beyaz Tasarımla Buluştu

Yaz mevsimi ise belki de modayı en çok şenlendiren mevsimlerden bir tanesidir. Güneşin ışınlarıyla beraber insanların içini bir neşe ve bir enerji kaplar. Bu da giyim tarzını elbette ki etkiler. Yaz mevsimi her rengi kaldırıyor olsa da bizce yaza en çok beyaz yakışır. Beyaz renk sana sadeliği çağrıştırıyor olabilir. Ama sakın bu seni yanıltmasın, özellikle bohem tarzın beyazla buluşturduğu birbirinden eşsiz tasarımlarla beyaz renge âşık olacaksın!

Her mevsim dış görünüşüne önem verdiğini biliyoruz, fakat kendini en enerjik hissettiğin mevsim yaz olabilir. Bu nedenle bohem tarzın yaz sezonu kıyafetleri senin için çok daha fazla önemli hale geliyor. Bunu bilen Clandestino, seni yaza hazırlayacak muhteşem tasarımlarıyla seni karşılıyor. Clandestino, bu yaz sezonunda sana ve yaza en çok yakışacak rengin beyaz olduğundan emin. Çünkü beyaz renk, kombinlendiği renklere kolayca adapte olabilen bir renk.

Salaş Mini Şort Siyah

 

Peki bu yaz neden beyaz?

 

 Beyaz, her şeyden önce saflığın, temizliğin, masumiyetin ve sadeliğin temsilcisidir. Renklerin her kültürde temsil ettiği duygu ve durum değişkenlik gösterse de bazı genel geçer bilgiler de vardır. Beyaz, bazı insanlar için de barışın ve yeni başlangıçların göstergesidir. Gelinliğin beyaz olmasının sebebinin de evlilik gibi yeni bir başlangıcın bununla temsil edildiği söylenir. Doktor ve öğretmenlerin önlükleri de beyaz renktedir. Bu da tesadüf değildir. Çünkü beyaz renk aynı zamanda güvenilirliği temsil eder. Çoğu insan renklerin anlamını bilerek hareket etmez. Fakat bilinçaltında bu bilgi mevcuttur.

Son zamanlarda beyaz renk hakkında birçok bilgi internette dolaşmaktadır. Beyaz rengin aslında bir renk olmadığı ya da birkaç rengin karışımından ortaya çıktığı söylenmektedir. Aslında bilimsel olarak beyaz renk, kırmızı, yeşil ve mavi ışınların karışımıyla oluşan bir renktir. Yani aslında ışık saf beyaz renkten oluşmaz. Beyaz, sanatta da oldukça önemli bir renktir. Çünkü renklerle karışmaması ve doğallığını koruması gerekir. Bu nedenle hangi teknikle olursa olsun beyaz renk boyamak ressamlar için oldukça zordur.

Aynı zamanda beyaz rengin, yanına konulduğu rengin enerjisini değiştirme gibi bir özelliği vardır. Özellikle koyu ve negatif görünen renkler beyazla birleştiğinde daha canlı ve pozitif görünürler. Yine ülkelerin bayraklarındaki beyaz renk de özgürlüğü, barışı temsil eder niteliktedir.

Her ne kadar beyaz bize olumlu anları verse de bazı geleneklerde beyaz renk ölümün ve yasın rengi olarak bilinir. Bu aslında ölümün negatifliğini temsil etmez. Ölümden sonraki yaşama olan inancı simgeler. Yani aslında beyaz, dünyadaki yaşam döngünüzü tamamladığınızı ifade eder.

Beyaz renk, kıyafetlerde en çok yazın kullanılır. Bunun hem enerjisi açısından hem de bilimsel olarak olumlu birçok nedeni vardır. Beyaz renk, ışığı çeken değil yansıtan bir yapıdadır. Bu nedenle de yazın güneş ışığını yansıtır ve seni serin tutar. Enerjisi ise tamamen temiz ve pozitiftir. Aynı zamanda beyaz, en çok siyahla olmakla beraber hemen her renkle uyum sağlar. Bu nedenle de kombinlemesi oldukça kolaydır. Aynı zamanda beyaz rengin insanları daha genç ve daha dinamik gösterdiği bilinir. Bu nedenle moda sektörü beyaz renge önem verir.

Yaz mevsimi demek, deniz, kum, güneş demektir. Tatil ve bolca eğlence, bolca dışarıda vakit geçirmek demektir. Bu üçünün tatlı bir sonucu olarak da bronz bir ten elde etmiş olursun. Neredeyse bütün yaz bu bronz ten ile dolaştığını düşünürsen, giydiğinde sen de göreceksin ki bu ten rengine en çok yakışan renk beyaz olacaktır.

Katlamalı Düz Renk Kadın Pantolon

 

Sezonun En Gözde Beyaz Kıyafetlerini Birlikte Keşfedelim

Clandestino, her sezon olduğu gibi bu sezon da seni mevsiminin en şık kadını yapmakta ısrarcı. Beyazın saflığıyla bohemin özgünlüğünü bir araya getiren Clandestino, seni bu yaz da yalnız bırakmıyor. Beyaz rengin pozitif enerjisiyle güneş ışınlarının neşesi seni sarıp sarmalayacak. Tabi ki Clandestino da sana eşlik edecek. Bu sezon da bütün çevreni beyazın etkisiyle büyülemen mümkün. Seni bu sezon da moda ikonu yapacak olan ürünlere birlikte bir göz atalım:

Özellikle sırt dekolteli, salaş ve uzun bohem beyaz elbise modelleri bu yazın favorisi olarak mağazamızda ve web sitemizde seni bekliyor. Sade modellerin yanı sıra küçük detaylarıyla farklılık yaratan modellere de göz atabilirsin. Beyaz bohem elbise, kahverengi sandaletlerle seni yaz akşamlarının sahil yürüyüşlerine hazırlarken bir yandan daha klasik tamamlayıcılarla bir davete ya da akşam yemeğine de götürebiliyor. Mezuniyet balosuna hazırlanırken ve hatta deniz kıyısında ya da tatlı bahçe nikahlarında gelinlik olarak bile giyebilirsin!

Bohem giyim tarzının temsilcileri arasında yer alan şalvarlar ve balıkçı pantolonlar hiç şüphesiz her sezonun vazgeçilmezi. Fakat bu sezon beyaz şalvarlar yaz güneşinin enerjisiyle birleşiyor ve seni enerjik ve mutlu olman için teşvik ediyor. Şalvar modelleri de tabi ki tek tip değil. Düğme detaylı  ya da direkt lastikli olarak tasarlanan şalvarları, kendi zevkine göre seçebilir ve burada da kendi tarzını oluşturabilirsin.

Eğer mevsim ne olursa olsun pantolon giymekten vazgeçemiyor ama bir türlü de rahat edemiyorsan beyaz balıkçı pantolonlar tam sana göre! Özellikle yazın en çok rahatsız olduğun konunun pantolon giymek olduğunu biliyoruz. Gerek kumaşların yapısı gerek pantolonların kesimi seni yaz sıcağında bunaltıyor olabilir. İşte tam da bu noktada devreye bohem beyaz şalvar pantolonlar giriyor. Beyaz şalvar pantolonlar, yaz için özel olarak seçilen pamuklu kumaşları ve rahat kesimiyle sana yok gibi hissettirecek ve böylece yazın keyfini doyasıya çıkarabileceksin.

Yaptığın kombin ne olursa olsun, gideceğin yer neresi olursa olsun en kurtarıcı kıyafetinin bluzlar olduğunu biliyoruz. Çünkü bluzlar, seni hem rahat hissettiren hem de şık gösteren nadide parçalardan bir tanesi. Biz de bu nedenle beyaz bluzları kurtarıcı parçalar olarak sunuyoruz. Beyaz bluzları istersen Clandestino’nun farklı modeldeki şalvarlarıyla istersen bir kot pantolonla ya da çiçek desenli bohem eteklerle kombinleyebilirsin. Dilersen düz renkli beyaz bluzları, dilersen desenlerle bezeli farklı modelleri tercih edebilirsin. Tarzına uygun beyaz bluz modellerini görmek için Clandestino mağazalarını ya da Clandestino’nun web sitesini ziyaret etmeyi unutma!

Özellikle son yılların yaz modasına hâkim olan crop bluzlar, bohem tarzda da kendini öne çıkarmayı başarıyor. Yaz kış her kombinde karşılaşabileceğimiz crop bluzlar, yediden yetmişe her kadının dolabında mutlaka bulunuyor. Güncel olanı bohem tarzla ustaca birleştiren Clandestino, yeni sezonda ürettiği beyaz crop bluz modelleriyle seni bu yaz da yalnız bırakmıyor.

Yaz sıcağında tişört değil de askılı bluzları tercih edenlerden isen, beyaz askılı bluz bu yaz senin favori parçan olacak. Çiçek desenli salaş eteklerle rahatça kombinleyebileceğin beyaz askılı bluzlar, üzerine giyeceğin bir ceketle seni çeşitli toplantılarda da yalnız bırakmayacak. Yine kombinine uygun olarak giyeceğin bir sandalet ya da terlik rahatlığına şıklık katacak.

Çoklu kombinlerden sıkıldıysan ya da bunları kombinlemekten yorulduysan ve bu nedenle tek parça kıyafetlerden yana isen seni bu yaz tatmin edecek tek bir kıyafet var; beyaz tulum. Sıra dışı rahatlığı ve farklı tasarımlarıyla tulumlar her zaman dikkat çekerken senin kombinlerinle aynı zamanda özgün bir nitelik kazanacak ve sana has olanı yansıtman için fırsat sunacak olan beyaz tulum kadınların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Beyaz tulumları kombinlemek diğer parçalardan çok daha rahat olacaktır. Bu tulumların altına sevdiğin herhangi bir sandaleti giyerek, bir de hasır bir şapka kullanarak oldukça tarz bir görünüm elde etmen mümkün.

beyaz crop bluz

 

Bohem Erkek Giyimde Beyaz Şıklığı

Bohem’in yaza beyaz yakışır sloganı elbette yalnızca kadınlara hitap etmiyor. Bu sezonun erkek giyim reyonunda da beyaza sıkça yer veriliyor. Beyaz bohem gömlekler, beyaz şalvarlar ve beyaz bohem tişörtler, erkekleri de bu yaz bohem bir moda ikonu yapacak. Serin yaz akşamlarında beyaz bohem gömleğin ve şalvar modellerimizle yapacağın kombinlerle bütün ilgiyi kendinde toplayacaksın. Beyazın şıklığını kendi üzerinde gördüğünde gözlerine inanamayacaksın. Özellikle esmer tenli erkeklerde daha bir farklı duran beyaz bohem kıyafetler, açık tenli insanların beyaz ile koyu renkleri tercih etmesi sonucu da oldukça tarz bir görünüm elde etmene yardımcı olacaktır.

Clandestino’nun bohem dünyasına açılan güncel kapısından içeri girerek alışveriş yapmak oldukça kolay. www.clandestino.com.tr adresini ziyaret ederek ya da mağaza yerleşkelerimize giderek alışveriş yapabilir ve bu yazın beyaz bohem modasına sen de rahatlıkla ayak uydurabilirsin. Ayrıca web sitesine özel indirimlerden faydalanabileceğini de hatırlatmak isteriz. Ödemeyi dilersen kapıda ödeme olarak dilersen EFT/Havale yoluyla yapabilirsin. Kredi kartına taksit seçeneklerinden yararlanman da mümkün.

Unutma ki Clandestino her zaman seni dönemin ilerisinde bir moda anlayışı ile karşılıyor. Bu nedenle kendini güncellemekten çekinmiyor ve neye ihtiyacın olduğunu çok iyi biliyor. Birbirini taklit eden modeller kullanmak yerine, farklı görünmek istiyorsan; dikkatleri üzerine çekerken rahat olmaktan hoşlanıyorsan bütün bunların tek bir adresi var; Clandestino!

← Eski Yazılar Yeni Yazılar →